[Tenos]Djokovic își revine și va participa la Monte Carlo

Moderator: MArian

Post

User avatar
Moderator

521
Image
Liderul mondial, Novak Djokovic, a suferit o accidentare în partida din sferturile Cupei Davis, pe care Serbia a câștigat-o cu 3-1 împotriva reprezentativei Statelor Unite. În ultimul meci, Nole a călcat greșit, iar după primele informații, participarea lui la următoarele turnee era pusă sub semnul întrebării.

Mai mult, speculațiile unei absențe din circuit au fost alimentate și de interviul acordat de Djokovic pentru televiziunea națională din Serbia, în timpul căreia a început să plângă. (VIDEO AICI)

Cu toate acestea, la mai puțin de 3 zile de la incident, sârbul și-a anunțat fanii că situația sa este mult mai bună. Într-o postare pe Facebook, Nole a dat de înțeles că va lua startul în turneul Masters de la Monte Carlo, transmis în direct de Digi Sport, în perioada 15-21 aprilie:

"După ce am văzut rezultatele testelor, sunt foarte încrezător. Am făcut toate eforturile necesare alături de echipa mea pentru a participa la următoarele turnee. Vă sunt recunoscător tuturor celor care ați fost îngrijorați pentru starea mea. Vă mulțumesc pentru toate încurajările, înseamnă mult pentru mine.", a scris Djokovic pe rețeaua de socializare.
Post Reply